Doporučené knihy

ROK S KRTKEM (náměty pro práci s předškolními dětmi)

 
Pro vytváření týdenních plánů, velmi doporučuji knihu ROK S KRKTEM.  Kniha obsahuje 23 témat vázané k jednotlivým ročním obdobím.
Kniha Rok s krktem (náměty pro práci s předškolními dětmi)
 

 Každá kapitola má cíl odpovídající RVP PV a je uvedena jedním z krtkových dobrodružství. Po poslechu motivačního příběhu následují rozmanité aktivity – řízená diskuze na cíleně volená témata, artikulační a grafomotorická cvičení, řešení drobných rébusů, jednoduché didaktické hry, výtvarné činnosti a tvoření z rozličných materiálů, pohybové hry s doprovodem písničky či básničky apod.

Knihu ocení učitelky v MŠ, pracovníci mateřských center a vychovatelé předškolních dětí v dětských domovech, inspiraci v ní najdou i studenti pedagogiky a rodiče.

 

 
Rok s krtkem, Náměty pro práci s předškolními dětmi lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 


HÁDÁM, HÁDÁŠ, HÁDÁME

Zuzana Pospíchalová

 • Hádám, hádáš, hádámeKniha veršovaných hádanek pro děti ve věku 2 až 7 let je doprovázena vtipnými barevnými ilustracem
 • V šesti kapitolách najdeme témata: zvířata, ovoce a zelenina, dopravní prostředky, naše tělo a oblečení, věci kolem nás a rostliny. 
 • Hádanky rozvíjejí nápaditost a kniha se zároveň stává malou obrazovou encyklopedií pro nejmenší čtenáře.
 •  Obsahuje šest kapitol, každá nabízí 48 veršovaných hádanek.
 • Hádanky z této knihy naleznete v kategorii: HÁDANKY

Knihy Dagmar Šottnerové

 
Ve Vaší sbírce by určitě neměli chybět publikace od Dagmar Šottnerové.Každá kniha obsahuje hry, písničky s notami, výtvarné tvoření, původ tradic, zvyky, pranostiky a mnoho dalšího vázaného vždy ke konkrétnímu časovému období.

 

V knihách najdete časové zařazení, charakteristiku období, pověry, legendy, pranostiky, lidové zvyky, tradice a jejich původ, a jejich využití při práci s dětmi- básničky, hádanky, říkadla, písničky, povídky, pohádky a náměty pro rukodělnou práci

kniha Léto a podzim, zvyky, obyčeje, náměty, návody, pohádky, příběhy a hryAdvent, adventní čas

kniha Vánoce, původ, zvyky, koledy, hry a náměty kniha Jaro, zvyky, obyčeje, náměty, návody, pohádky, příběhy a hry

 


DO ŠKOLKY ZA ZVÍŘÁTKY

Do školky za zvířátky, kniha pro učitele, metodika práce s příběhy v MŠ

 

Kniha  nabízí učitelkám mateřských škol pro každý měsíc v roce jeden příběh, básničky a písničky s příběhem spojené, náměty na hry a vzdělávací činnosti. Publikace bude velkým přínosem zejména pro začínající učitelky mateřských škol, které potřebují metodickou a didaktickou podporu své práce. Zkušené učitelky v ní najdou příběhy a činnosti vycházející ze soudobých požadavků na předškolní vzdělávání, rodiče inspiraci pro společné chvíle pohody s jejich dětmi.

 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

 


 
Jaro, léto, podzim,zima, ve školce je pořád prima
 

Jaro, léto, podzim, zima- ve školce je pořád primaPublikace představuje soubor rozmanitých námětů k činnostem s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Aktivity jsou členěny do bloků, každý blok je uveden motivačním příběhem. Úkoly se vyváženě věnují rozvíjení pohybových dovedností, zdokonalování řečového projevu, motorických a grafomotorických schopností, zrakového vnímání, sluchového vnímání, smyslu pro rytmus, prostorové orientace, pozornosti, paměti, logického myšlení, rozlišování barev, geometrických tvarů, výtvarného projevu, postřehu, tvořivosti atd. Aktivity zohledňují RVP PV. Deset kapitol je koncipováno jako průvodce školním rokem, činnosti lze tedy uplatňovat ve větších logických a tematických celcích, nicméně není to nutné, úkoly lze zařazovat i nezávisle na sobě.

 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

 


KOUZLENÍ S PAPÍREM

 

 • Chcete si vyrobit zdobený papír, skládané hvězdy, třpytivé čtverce, protkávané hvězdy, jezírko z hedvábného papíru nebo ozdobné vánoční stromečky? 
 • Tato inspirativní kniha obsahuje množství nápadů jak vytvářet nejrůznější věci pomocí papíru. 
 • K dosažení skvělých výsledků vám úplně postačí postupovat podle návodů metodou krok za krokem. 
 •  
 • Seznamte se s postupy výroby trojrozměrných ozdob, koláží, rámečků na obrázky a s mnoha dalšími zajímavými věcmi.
 • Aktuální cena Kouzlení s papírem v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Doporučte knihu ostatním

Máte i Vy oblíbenou knihu, která Vám pomáhá při práci a přináší Vám mnoho inspirace?


Kontakt

Mgr. Žaneta Křížová


Newsletter

Chcete na svůj e-mail dostávat novinky o nově přidaných výtvarných nápadech, týdenních plánech, pracovních listech?


SEO